Artyści

Kuba Bąkowski jest absolwentem Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2001). Jego praktyka artystyczna łączy zagadnienia pochodzące z różnych dziedzin nauki, technologii, antropologii, historii naturalnej i sztuki, co znajduje odbicie w eksperymentalnym charakterze jego działań w obszarze fotografii, rzeźby i multimediów. Bąkowski tworzy również instalacje i programowane obiekty kinetyczne. Współpracuje z naukowcami, inżynierami i konstruktorami. W projektach Kuby Bąkowskiego współczesna rzeczywistości to miejsce, w którym granice między biologicznymi bytami a wytworami technologii ulegają zatarciu, a nasza percepcja kształtuje się w zderzeniu ze zjawiskami przenikania się i współistnienia pozornie przeciwstawnych porządków.

Kuba Bąkowski realizował projekty indywidualnie i na wystawach zbiorowych w Narodowej Galerii Zachęta, Galerii Foksal i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Swoje projekty prezentował także m.in. w Museum Moderner Kunst w Wiedniu, Museé d’Art Moderne w Saint-Etienne, Artspace Sydney, National Center for Contemporary Art w Moskwie, Palazzo delle Arti Napoli, Chelsea Art Museum w Nowym Jorku, Royal Scottish Academy w Edynburgu, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, MOCAK w Krakowie oraz w ramach kilkudziesięciu innych projektów w Polsce i za granicą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Miasta Stołecznego Warszawy, Trust for Mutual Understanding, Creative Scotland oraz Canada Council for the Arts.

_

Aleksandra Słyż to polska kompozytorka, sound designerka i reżyserka dźwięku, obecnie mieszkająca w Sztokholmie. Jej kompozycje, bazujące na połączeniach subtelnych brzmień instrumentów akustycznych i wyrazistych syntezatorów modularnych, tworzą intensywne, gęste struktury dronowe, rezonujące z otaczającą je przestrzenią.

Prace Aleksandry Słyż prezentowane były na festiwalach muzycznych i filmowych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju, m. in. na Avant Art Festival (Wrocław), Chellavision (Indio, Kalifornia, USA), Between Festival (Sztokholm), Ephemera Festival (Warszawa), Idealistic Festival (Kopenhaga), Kiev Music Fest (Kijów), Open Source Art Festival (Sopot), Sanatorium Dźwięku (Sokołowsko), UNG Nordisk Musik Festival (Piteå), Unsound Festival (Kraków).

więcej na:
aleksandraslyz.com
soundcloud.com/aleksandra_slyz
facebook.com/aleksandraslyz/
instagram.com/aleksandra.slyz